Website Manager

Clairmont Youth Basketball, Camps and VBS

Content


                                                        

  

                                                         Clairmont Practice Schedule (updated 11/2/19)

 

Team#/Coach/Practice Time Key: 2019-20

K-1st

Team 1 – Blue – Rico Hunter – Mon 5:30

Team 2 – Green - McGlathery – Mon 6:30

Team 3 – Orange - Elder – Fri -5:30

Team 4 – Blue - Kenney – Mon 5:30

(27)

HS girls

Team 1 – Pink – Guzman – Mon 5:30

Team 2 – Purple – Cook – Mon 5:30

Team 3 – Red – Levine - Tues 7:30

Team 4 – Orange –Messick - Fri 7:30

2/3 girls

Team 1 –Teal - Vertino – Wed 5:30

Team 2– Purple - Weddle– Wed 5:30

Team 3– Blue – Von -Fri 5:30

Team 4 –Yellow – Hurst– Fri 5:30

(15)

2/3 boys

Team 1 – Lt. Blue – Ardent – Monday 6:30

Team 2 –Green– Basu – Wed 5:30

Team 3 – Black – Hunter – Fri 6:30

Team 4 – Red– Davis – Fri 6:30

Team 5 –Gold– TBA – Mon 6:30

Team 6 – Grey – Martin – Mon 5:30

 

4/5 girls

Team 1 – -Pink – Burke - Wed – 6:30

Team 2– Black – Kenney Fri – 4:30

Team 3 – Teal – Cooper – Fri 6:30

Team 4– Red – Messick – Fri 6:30

 

4/5 boys

Team 1 – Lt. Blue – Weatherly – Tues 7:30

Team 2- Gold -Grubel – Tues 7:30

Team 3 – Black – Hidell – Wed 6:30

Team 4 – Red – Vertino – Wed 6:30

Team 5 – Grey– McHoul – Thurs 7:30

Team 6 – Silver - Martin– Mon 6:30

Team 7 – Green – Von – Fri 7:30

Team 8 – Blue - Spelmon– Wed 7:30

6/7th grade boys

Team 1 – Green - Lanford – Mon 7:30

Team 2 –Black – Berry – Mon 7:30

Team 3 –Lt. Blue - Gage – Wed 7:30

Team 4 –Blue – David – Wed 7:30

Team 5 –Silver - Spelmon – Wed 6:30

Team 6 –Purple - Kray – Fri 7:30

Team 7 –Grey - Gaston – Fri 8:30

Team 8 – Red- Harding – Fri 8:30

M.S. girls

Team 1 – Purple – Cook – Mon 7:30

Team 2 –Orange – McMillen – Tues 8:30

Team 3 –Black -Wilke – Tues 8:30

Team 4 –Blue -Kirsch – Wed 7:30

 

 

8/9th grade boys

Team 1 – Red – Chilton - Mon 8:30

Team 2 – Black – Brown – Tues 7:30

Team 3 - Gold – Elder – Tues 8:30

Team 4 – Orange – Berry – Tues 8:30

Team 5 – Grey - Flowers – Wed 7:30

Team 6– Blue – Whitaker – Wed 8:30

Team 7 –Green – Brumbaugh – Thurs 7:30

Team 8 – Purple – Beer – Thurs 7:30

Team 9 – Lt. Blue – Messick – Thurs 8:30

Team 10 – Neon - Starr – Thurs 8:30

 

H.S. boys

Team 1 –Purple – Cook – Mon 8:30

Team 2 – Black – Lanford – Mon 8:30

Team 3 – Silver – Sedlack – Mon 8:30

Team 4 – Lt. Blue – Walden – Wed 8:30

Team 5 – Green – D.Davis – Wed 8:30

Team 6 – Blue – Reese – Wed 8:30

Team 7 – Red – Cloud – Thurs 8:30

Team 8 – Orange – Penescu – Thurs 8:30

Team 9 – Neon – TBA – Thurs 7:30

Team 10 – Gold -TBA – Fri 7:30

Team 11 – Teal – Prusiik/Gregory– Fri 8:30

Team 12 – Grey - TBA – Fri 8:30


  
  
  
 

Privacy Statement  |  Terms of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  |  Copyright © 2020 Clairmont Presbyterian Church Activities Ministry Login