Website Manager

Welcome to Big Sun Youth Soccer League

Champions Cup Tournament Roster (Girls & Boys)




Central Florida United

Champions Cup Tournament Rosters



2004 Girls

1. Adella Barrineau (OPS)
2. Alexis Westgate (OPS)
3. Kiersten Weaver (LCSC)
4.Hailey Grossi (OPS)
5. Jenna Maiorino (OPS)
6. Kaitlyn Roth (OPS)
7. Kadyn Foster (LCSC)
8. Mia McDougal (OPS)
9. Paige Waldron (OPS)
10. Summer Smith (OPS-GK)
11. Danielle Glucksman (OPS-GK)
12. Elyse Verkaik (LCSC)
13. Ali Baca (LCSC)
14. Skyler Combstock (LCSC)
15. Caitlyn Rowe (GSA)
16. Sophia Arzu (OPS)
17.Kaitlyn Morales (OPS)
18. Kayla Morales (OPS)


2004 Boys Team
Head Coach: Jeremy Witt

1. Jonathan Smith (OPS)

2. Ernesto Rivas (LCSC)

3. Carlos Leon (OPS)

4. Connor Wickson (LCSC)

5. Zachary Parker (OPS)

6.  Griffin Perfater LCSC
7. Aidan Balthazar (OPS)

8. Grandin Willcox (OPS)

9. Maxin Maysonet (OPS)

11. Dimitrios Mikedis (OPS)

12. Nathan Hamby (OPS)

13.  Emerson Whitehurst (GSA)

14.  Eduardo Diaz (OPS)

15.  Osbaldo Davila (LCSC)

16.  Ivan Mendez (LCSC)

17.  Kolin Krug (OPS)

18.  David Romero (LCSC)

20.  Marc Pinkman (LCSC)


2005 Girls

1. Carolyn Parker (OPS)
2. Kaylie Saez (OPS)
3. Ashley Trochez (OPS)
4. Lyndsey Greene (OPS)
5. Evy Malone (GSA)
6. Erin Coleman (GSA)
7. Cameroyn Hayes (GSA)
8. Maggie Folger (GSA)
9. Olivia Witt (GSA)
10. Ava Watson (GSA)
11. Sarahi Torres (LCSC)
12. Giulianna Alegre (LCSC)
13. Sydney Veatch (GSA)
14. Chloe Caven (Stetson)
15. Kaylee McCord (OPS)
16. Gabi Sanchez (WC)
17. Ryann Stephens (WC-GK)

2005 Boys Team

Head Coach: Scott Rusin


0. Hayden Koscicki (LCSC)

1. Aidan Bovelsky (OPS)

2. Gadiel Cortes (OPS)

3. Seth Bruinsma (LCSC)
4. Evan Gilmet (LCSC)
5. Ander Stuve (GSA)

6. Adrian Droese (OPS)

7. Collin Scroggie (OPS)

8. Riley Smith (GSA)

9. Alexander Sen (GSA)
10. Keith Stack (LCSC)
11. Colin Nechodom (GSA)

12. Simon Noguerol (GSA)

13. Erik Romero (LCSC)

14. Daniel Jiminez (LCSC)

15. Dariel Fernandez (OPS)

16.  Nico Galvis (LCSC)

17.  Landan Yutzy (OPS)


2006 Girls

1. Savannah Adams (LCSC)
2. Aida Bell (OPS)
3. Anya Bernechea (LCSC)
4. Emma Camacho (LCSC)
5. Camden Collins (OPS)
6. Caroline Cook (OPS)
7. Amanda Egan (OPS)
8. Lizandra Hernandez (GSA)
9. Tristen Marcic (OPS)
10. Journee Martin (OPS)
11. Josie Reed (OPS)
12. Zoe Torres (GSA)
13. Emma Vodden (LCSC)
14. Gianna Meccia (OPS-GK)
15. Skylar Fellenz (GSA)
16. Cadence O'Neil (LCSC)
17. AnnaRose Wheatle (LCSC)

2006 Boys Team
Head Coach: Josh Scroggie

1. Pablo Abesada (OPS)

2. Daniel Brown (GSA)
3. Akksayan Sivasekaran (OPS)

4. Phillip Caraba (GSA)

5. Anthony / Tony Cifelli (LCSC)

6. Logan Gustafson (LCSC)

7. Ismael Hernandez (OPS)

8. Alexander/Alex Nemeth (GSA)

9. Jadiel Rodriguez (OPS)

10. Benjamin Zeig (GSA)
11. Nate Southard (GSA)
12. Alex Santana (OPS)

13. Chris Zeppieri (GSA)

14. Bolu Olabige (GSA)

15. Sean Allin (GSA)

16. Nicholas Rossi (GSA)
17. Ethan Cantrell (LCSC)

18. Caden Smith


2007 Girls

1. Amari Ransom (GSA)
2. Calliann Holshouser (GSA)
3. Hannah Davis (OPS-GK)
4. Kasey Williams (OPS)
5. Kiersten Foskey (OPS)
6. Mae Dodd (GSA)
7. Reese McDougal (OPS)
8. Rylynn Robinson (OPS)
9. Sophie Vaughan (GSA)
10. Taylor Hass (GSA)
11. Adah Lambeck (GSA)
12. Jiyah Hamilton (OPS)
13. Alyssa Denmark (LCSC)
14. Andrea Romero (LCSC)

2007 Boys Team
Head Coach: Pete Smith

1. Jaime Price (OPS)

2. Dylan Fitzpatrick (GSA)

3. Samuel Johnson (OPS)

4. Brandon Droese (OPS)

5. Bailey Craig OPS

6. Grayson Balthazar (OPS)

7. Nicholas Bustillo (OPS)

8. Landon Nemeth (GSA)

9. Antonio Mikedis OPS
10. Henry Trochez (OPS)

11. Jacob Ordonez (OPS)

12. Cayden Weatherspoon (GSA)

13. Andres Gaspar (OPS)

14. Owen Sciacchitano (OPS)

15. Luke Van Dyke (LCSC)

2008 Girls

1. Alex Davis (OPS)
2. Annsley Greene (OPS)
3. Jayliana Lopez-Neumann (OPS)
4. Abi Mccarthy (OPS)
5. Nevaeh Nguyen (OPS)
6. Ruby Scott (OPS)
7. Caroline Davis (OPS)
8. Addison Fratello (OPS)
9. Paige Gustafson (LCSC)
10. Ava Croeze (LCSC)
11. Loren Ortega (LCSC-GK)

2008 Boys Team
Head Coach: Fulton Gomez

1. Grady Scroggie (OPS-GK)

2. Anthony Castillo (LCSC)

3. Rafael Rivera (OPS)

4. Jack Belcher (OPS)

5. Garrett Smith (OPS)

6. Brock Warren (OPS)

7. Paolo Amador (Lake City)

8. Thomas/Parker Tew (OPS)

9. Joel Romero (LCSC)

10.  Maxim Sedov (GSA)

11.  Landon Bumbach (OPS)

12.  Gabriel Mirza (OPS)

13.  Jace Moore (LCSC)

 

2010 Boys Team
Head Coach: Noah Richmond

1. Christian Cofield (Lake City)

2. Andrew Wilcox (OPS)
3. Nico Romero (LCSC)
4. Colin Weatherspoon (Lake City)
5. Myles Bumbach (OPS)
6. Ty Handy (Lake City)
7. Martin Barba-Sotelo (LCSC)
8. Kaeden Waters (OPS)
9. Carlos Ortiz (Lake City)
10. Raylan Finley (OPS)
11. Kris Foskey (OPS)
12. Santi Jollu (OPS)
Privacy Statement  |  Terms of Use |  TSHQ License Agreement |  BSYSL 2009-2010 ALL Rights Reserved Login
Blue Sombrero & Dick's Sporting Goods