Michigan Rush Downriver

Open Training



All Open Training sessions June 13th-16th will be at Germania Hall 23156 King Rd, 
Players should attend the Open Training Sessions for their birth year - All current Rush and Non-Rush players are welcome and free of charge.  To register for Tryouts June 18th and 19th Click Here



TEAM

COACH

DATES

TIME

FIELD

2009 Boys Rush (U8) Nico Gonzalez Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 5:30-6:45 PM Germania 2
2008 Boys Rush (U9) Vince Porreca Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 5:30-6:45 PM Germania 2
2007 Boys Rush (U10) Angel Calzadilla Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 5:30-6:45 PM Germania 1
2006 Boys Rush (U11) Shannon McIntyre Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 7:00-8:15 PM Germania 1
2006 Boys Nero (U11) Shannon McIntyre Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 7:00-8:15 PM Germania 1
2005 Boys Rush (U12) Johnny McIntyre Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 7:00-8:15 PM Germania 2
2005 Boys Nero (U12) Angel Calzadilla Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 7:00-8:15 PM Germania 2
2004 Boys Rush (U13) Mike Hatfield Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 5:30-6:45 PM Germania 3
2003 Boys Rush (U14) Dave Demeter Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 5:30-6:45 PM Germania 3
2003 Boys Nero (U14) Justin Hunter Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 5:30-6:45 PM Germania 3
2002 Boys Rush (U15) Matt Quirk Monday, June 13 & Wednesday, June 15 5:30-6:45 PM Germania 3
2001 Boys Rush (U16) Trevor Daniel Monday, June 13 & Wednesday, June 15 5:30-6:45 PM Germania 3
2000 Boys Rush (U17) Dave Demeter Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 7:00-8:15 PM Germania 3
1999 & 1998 Boys Rush (U18/U19) Dave Demeter Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 7:00-8:15 PM Germania 3
High School Open Boys (HSO) Matt Quirk Tuesday, June 14 & Thursday, June 16 7:00-8:15 PM Germania 3


TEAM

COACH

DATES

TIME

FIELD

2009 Girls Rush (U8) Nicole Rodriguez Monday, June 13 & Wednesday, June 15 5:30-6:45 PM Germania 1
2008 Girls Rush (U9) Nicole Rodriguez Monday, June 13 & Wednesday, June 15 5:30-6:45 PM Germania 1
2007 Girls Rush (U10) Shannon McIntyre Monday, June 13 & Wednesday, June 15 5:30-6:45 PM Germania 2
2006 Girls Rush (U11) Ian Cooke Monday, June 13 & Wednesday, June 15 5:30-6:45 PM Germania 2
2005 Girls Rush (U12) Mike Hatfield Monday, June 13 & Wednesday, June 15 7:00-8:15 PM Germania 1
2004 Girls Rush (U13) Johnny McIntyre Monday, June 13 & Wednesday, June 15 7:00-8:15 PM Germania 2
2003 Girls Rush (U14) Johnny McIntyre Monday, June 13 & Wednesday, June 15 7:00-8:15 PM Germania 2
2002 Girls Rush (U15) Dave Demeter Monday, June 13 & Wednesday, June 15 7:00-8:15 PM Germania 3
2001 Girls Rush (U16) Dave Demeter Monday, June 13 & Wednesday, June 15 7:00-8:15 PM Germania 3
2000 Girls Rush (U17) Dave Demeter Monday, June 13 & Wednesday, June 15 7:00-8:15 PM Germania 3
1999 & 1998 Girls Rush (U18/U19) Matt Quirk Monday, June 13 & Wednesday, June 15 7:00-8:15 PM Germania 3
High School Open Girls (HSO) Matt Quirk Monday, June 13 & Wednesday, June 15 7:00-8:15 PM Germania 3


Field Locations:
Germania - 
Tryouts will be June 18th and 19th.  Tryouts & Open Practices

Registration Listing

No Programs Available

There are no programs or divisions available at the moment. Please contact your club administrator with any questions.